Dağ 2

0
2463

Özet ve Detaylar

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir,  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

 


Gişede başarı kazanan Dağ filminin ardından gelen devam filmi Dağ 2 filminde yine başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaşırken Alper Çağlar da filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor.

Açelya Özcan, 3.588.959 kişi izlenme sayısıyla 2016 yılının en çok izlenen filmi olma ünvanını göğüsleyen Dağ 2 filminde Kuzey Irak’ta kaçırılarak işkence gören, görev başındaki MAK (Muharebe Arama Kurtarma) ekibi tarafından kurtarılan Türkmen kızı Nabat’ı beyazperdeye taşıdı.

Vizyon tarihi : 4 Kasım 2016 (2s 20dk)
Yönetmen : Alper Çağlar
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Açelya Özcan
Tür : Savaş, Dram

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here